Skip to content

KNIHY

 

TLAČ KNÍH

Našim hlavným zameraním je tlač kníh. Máme špičkové technológie, skúsený tím pracovníkov a odladené procesy pre všetky knižné väzby, obálky, farebnosti, rôznorodé efekty, obaly a šúbre. Naše procesy neustále optimalizujme pre rýchle a spoľahlivé dodávky, tiež výhodné ceny pri zachovaní špičkovej kvality našich tlačovín.

V tlačiarni NIKARA dokážeme bežne realizovať aj mimoriadne tenké knihy s hrúbkou knižného bloku od 2 mm (pri minimálnych rozmeroch 100 x 140 mm), ako aj nadštandardne veľké knihy s maximálnym rozmerom knižného bloku 300 x 375 mm (pri maximálnej hrúbke knižného bloku 80 mm).

Máme bohaté skúsenosti, overené materiály a výrobné postupy pre tlač širokej škály beletrie, detských kníh, aj odborných publikácii. V súčasnosti realizujme mnohé atraktívne monografie – knihy o histórii slovenských obcí.

KNIŽNÉ VÄZBY

V našej tlačiarni vieme pod jednou strechou na automatizovaných výrobných linkách zrealizovať všetky bežné knižné väzby:

– Tvrdé šité knižné väzby V8 – s hrúbkou knižného bloku od 2 do 80 mm, s možnosťou zaoblených rohov a orezaných hrán.
– Mäkké šité Flexo väzby – robia knihy ľahkými ako pri lepených väzbách, no knižný blok ostáva ohybný ako pri tvrdej väzbe.
– Mäkké lepené väzby V2 a V4 – typické pre lacnejšie knihy, katalógy a časopisy.
– Mäkké sponkové väzby V1 – s plochými aj oblými sponkami.
– Špirálové a hrebeňové väzby – typické pre kalendáre, mapy a bedekre.

POVRCHOVÉ ÚPRAVY A EFEKTY

Vizuálnu hodnotu Vašich kníh vieme zhodnotiť využitím širokej škály povrchových úprav a efektov.


Medzi najobľúbenejšie patria: štruktúrované lamino, embos, slepotlač s parciálnym lakom, reliéfna razba, parciálny UV lak, či glitrovaný lak.

ĎALŠIE MOŽNOSTI ZUŠĽACHTENIA

Odlíšiť a zatraktívniť vaše knihy dokážu tiež farebné oriezky bloku, guľaté rožky tvrdých dosiek, vŕtanie, či rôznorodé výseky a skryté darčeky.

Naše obaly, prebaly a šúbre zatraktívnia a ochránia knihy na pri predaji, a umožnia Vám predávať sady a špeciálne edície kníh.

Translate »
error: Obsah je chránený !!!